Niepełnosprawność

Makoszka. Integracja poprzez warsztaty lalkarskie

Plenerowe Integracyjne Warsztaty Lalkarskie odbyły się w Makoszce, w powiecie parczewskim. Warsztaty poprowadzone przez aktorów Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie skierowane były między innymi do podopiecznych Caritas Diecezji Siedleckiej. Wzięli w nich udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Laskach i Sosnowicy.

– Tego rodzaju zajęcia dały wiele radości naszym podopiecznym – mówi dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Paweł Zazuniak. – Nasi uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Brali czynny udział. Cieszyli się tymi wszystkimi postaciami, lalkami, które gdzieś mogli obserwować. Sami też mogli przedstawiać różne rzeczy. Nie wiedzieli, że to jest takie fajne, że można pewne rzeczy wyrażać poprzez lalkę. Lalka też może mieć uśmiech, może komuś czapkę zabrać i piątkę przybić. To super impreza i integracja – dodaje ks. Zazuniak.

To już drugie tego typu spotkanie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie, Caritas Diecezji Siedleckiej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Parczewie.

Źródło: oprac za radio.lublin.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

15 września 2022