Niepełnosprawność

Poznań. Wsparcie dla osób niepełnosprawnych – ruszył nabór do kolejnej edycji programu

Można już składać wnioski o bezpłatne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Wyznaczeniu asystenci mogą pomóc w codziennych czynnościach także rodzicom dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Rozpoczęła się kolejna edycja miejskiego programu, w ramach którego można uzyskać bezpłatną pomoc asystenta dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Pomoc dostępna jest też dla rodziców dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności. Skorzystać z niego mogą osoby rozliczające podatek PIT w Poznaniu.

Asystenci mogą pomóc w przemieszczaniu się po Poznaniu i okolicach, a także w załatwieniu codziennych czynności, w tym zrobieniu zakupów czy załatwieniu sprawy urzędowej, a także w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Pomoc w transporcie może ułatwić także uczestnictwo w rehabilitacji, treningach sportowych czy imprezach kulturalnych.

Pomoc asystentów dostępna jest codziennie, także w weekendy i święta, ale nie świadczą oni usług opiekuńczych.

Program finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach programu “Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023” oraz z budżetu Miasta Poznania.

Aby zgłosić uczestnictwo w programie wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu: 61 646 33 44 (tel. czynny w dni robocze od 7.30 do 20.00) lub skontaktować się za pośrednictwem MOPR.

Źródło: oprac. za codziennypoznan.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

23 maja 2023