Niepełnosprawność

Poznań. Miasto chce ułatwić funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym

Poznań jest pierwszym miastem, które wprowadzi taki program. W czwartek (28 marca) ogłoszono, że pilotażowo do końca roku prowadzony będzie program „Poznań mobil_N”. 

Po tym czasie okaże się, jak duże jest zapotrzebowanie na poszczególne usługi. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z pomocy „Złotej rączki”, zamówić bezpłatne umycie okien, zlecić usługę posprzątania nagrobka bliskiej osoby, a także poprosić o mobilną pielęgnację paznokci stóp 

informuje magistrat.

Z programu skorzystać będą mogli mieszkańcy rozliczający podatki w Poznaniu i posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, samotnie prowadzący gospodarstwo domowe lub mieszkający z innymi osobami z niepełnosprawnością, dziećmi lub seniorami (60 lat i więcej).

W Poznaniu podobny program od lat prowadzony jest dla seniorów i doskonale się sprawdza. Osoby z niepełnosprawnością z usług „złotej rączki” będą mogły skorzystać dwa razy w roku. Pielęgnacja paznokciu u stóp ma być dostępna raz na dwa miesiące, mycie okien raz w roku, tak jak porządkowanie nagrobka bliskiej osoby.

Wszystkie usługi są bezpłatne. Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44.

Źródło: epoznan.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

29 marca 2024