Wykluczenie społeczna

Poznań. Dom samotnej matki potrzebuje pomocy

W domu prowadzonym przez siostry zakonne trzeba wymienić instalacje, drzwi, a także zakupić nowe wyposażenie. Potrzebne są środki finansowe, których niestety brakuje. Kwota opiewa na 1,5 miliona złotych.

Od kilku miesięcy Dom Samotnej Matki im. św. Faustyny w Kiekrzu nie może przyjąć żadnej kobiety. Remont przeciąga się, bo nie ma pieniędzy.

Mam taką wewnętrzną nadzieję i ufam, że do końca pierwszego półrocza przyszłego roku, czyli do czerwca może się uda, (…) że się uporamy z remontem

– mówi siostra Martyna ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. 

Prace trwają od półtora roku. Budynek musi przejść generalny remont – wymieniane są wszystkie instalacje i drzwi. Trzeba pomalować pomieszczenia i je wyposażyć.

Dom Samotnej Matki w Kiekrzu zapewnia dach nad głową kobietom w ciąży i matkom z dziećmi do 5. roku życia, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Oferuje także pomoc psychologiczną, prawną i duchową.

Pragniemy tym kobietom ukazać radość z rodzicielstwa, chcemy im towarzyszyć w tych najtrudniejszych momentach, ponieważ mamy świadomość tego, że jeżeli ktoś jest w kryzysie, to najważniejsza jest obecność drugiego człowieka

– podkreśla siostra Marlena.

To są osoby, które trafiają tutaj, bo nie mają najczęściej gdzie mieszkać. Sytuacja je zmusiła do tego, że są bezdomne i (…) ośrodki, najczęściej to jest ośrodek pomocy społecznej miejski kieruje je tutaj, aby mogły znaleźć mieszkanie i pomoc. Ale zdarza się, że ktoś sam zadzwoni, przyjdzie i poprosi o przyjęcie

– dodaje s. Martyna. 

Z pomocy placówki skorzystało już ponad 600 kobiet i blisko pół tysiąca dzieci. Dom Samotnej Matki w Kiekrzu można wesprzeć włączając się w zbiórkę, którą prowadzi Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Źródło: poznan.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

7 listopada 2023