Bezdomność

Policja apeluje aby nie być obojętnym na osoby narażone na wychłodzenie

Pierwsze wiosenne dni już za nami, jednak wciąż chłodne noce mogą zagrażać życiu i zdrowiu osobom bezdomnym. Policjanci regularnie sprawdzają miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia. Apelujemy, aby alarmować Policję za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że taki gest może uratować czyjeś życie!

Mimo, że mamy już wiosnę, noce w dalszym ciągu są bardzo chłodne. Policjanci regularnie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Pustostany, altany działkowe, klatki schodowe czy piwnice to miejsca, w których szukają one schronienia przed zimnem. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie życia lub zdrowia również dla osób starszych bądź nietrzeźwych. Apelujemy o czujność do wszystkich, którzy spotkają na drodze takie osoby. Warto od razu zadzwonić na Policję, bo być może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.

Informację o osobach bezdomnych i potrzebujących pomocy można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie jest niezwłocznie sprawdzane przez funkcjonariuszy.

Pamiętajmy, aby za każdym razem reagować na cudzą krzywdę zwłaszcza wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112, a być może przyczynimy się do uchronienia kogoś przed wychłodzeniem.

Źródło informacji i zdjęcia: policja.gov.pl. 

29 marca 2023