Niepełnosprawność

Police. Mityng lekkoatletyczny dla niepełnosprawnych

Uczniowie i absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach wzięli udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez organizatorów III Polickiego Mityngu Lekkoatletycznego dla Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi – okolicznościowe statuetki.

Mityng odbył się 23 września na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Udział w nim wzięło kilkudziesięciu niepełnosprawnych zawodników i zawodniczek.

Organizatorzy zawodów przygotowali szereg konkurencji lekkoatletycznych, w których zaprezentować się mogły osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, m.in. biegi i jazdy na wózkach na krótkich i długich dystansach, bieg z przeszkodami, rzut piłeczką do palanta, pchnięcie kulą, czy skok w dal.

Organizatorami wydarzenia byli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Amicus przy udziale Fundacji Aktywne Police.

Sponsorem głównym był powiat policki, ponadto sponsorami byli: gmina Police oraz urząd marszałkowski województwa zachodniopomorskiego.

Źródło: oprac za reha-news. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

24 września 2021