Uchodźcy z Ukrainy

Podaruj dzieciom książki. Uwolnij Supermoc dobra

Te Święta nie dla każdego dziecka będą radosne. Trudna sytuacja finansowa wielu rodzin oraz wojna za naszą wschodnią granicą to realne problemy, które dotykają też dzieci.

„Uwolnij Supermoc Dobra – podaruj książkę!” to hasło pod jakim Fundacja Powszechnego Czytania zbiera fundusze na ofiarowywanie książek do domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej i przede wszystkim dla uchodźców.

– Książka naprawdę uwalnia masę dobra: daje wytchnienie, otwiera na świat, pomaga nam zrozumieć się wzajemnie, obniża stres i wzmacnia więzi; minimalizuje wykluczenie społeczne – mówi Maria Deskur, prezeska Fundacji.

– Od wybuchu wojny Fundacja Powszechnego Czytania zbiera fundusze i książki na pomoc ukraińskim uchodźcom i wydawcom. Do dziś przekazała blisko 150 tysięcy egzemplarzy książek do ośrodków, bibliotek, szkół i domów, gdzie przebywają uchodźcy. Cieszymy się z tego wyniku ale potrzeby są dużo większe. Codziennie zgłaszają się do nas kolejne biblioteki, szkoły i ośrodki z prośbą o książki – podkreśla Katarzyna Konopka, kierownik projektów Fundacji.

– Kampania #UwolnijSupermocDobra wyświetlać się będzie na smartfonach w całej Polsce dzięki wsparciu firmy Selectivv. Pracujemy w świecie cyfrowym ale zdajemy sobie sprawę, że czytanie książek pozostaje bardzo ważnym elementem rozwoju osobistego każdego z nas – dlatego intensywnie wspieramy wysiłki Fundacji Powszechnego Czytania na rzecz podniesienia poziomu czytelnictwa w Polsce – wskazuje Dominik Karbowski, Co-CEO firmy Selectivv.

– Komunikację strategiczną Fundacji wspiera już od trzech lat LoveBrands Group. Czytanie jako środek budowania inkluzywności, to niesłychanie ważny temat. Cieszymy się, że na naszych oczach i z naszym udziałem Fundacja Powszechnego Czytania dociera do coraz szerszego grona odbiorców z tym przesłaniem – puentuje Dorota Bieniek-Kaska, prezeska LoveBrands Group.

Akcję można wesprzeć TUTAJ.

Źródło: oprac. za lubimyczytac.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

30 listopada 2022