Niepełnosprawność

Piknik w Jawiszowicach. Zbierano środki na budowę domu dla niepełnosprawnych

 W sobotę 14.bm., na boisku LKS w Jawiszowicach, odbył się Piknik Charytatywny organizowany przez Fundację im. Brata Alberta oraz „Rodziców Kochający Bezgranicznie”. Podczas pikniku zbierano pieniądze na budowę domu dla osób z niepełnosprawnościami. Zebrano 28920,93 złotych.

W ramach zbiórki środków finansowych na budowę domu dla niepełnosprawnych prowadzone były licytacje z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród nich m.in. przelot balonem nad Krakowem. Niemałym zainteresowaniem cieszył się przejazd kolejką beskidzką.

Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na budowę ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych – dorosłych. To inicjatywa rodzin niepełnosprawnych.

Żadne ośrodki i instytucje nie są w stanie im pomóc, ponieważ nie przewidziano żadnej formy wsparcia dla dzieci z tak dużym obciążeniem zdrowotnym i ich rodzinom. Dlatego rodzice wraz z fundacją im. Brata Alberta, podjęli się budowy ośrodka dziennego dla swoich dzieci.

„Jesteśmy w posiadaniu działki, a teraz czeka nas ciężka praca, aby taki ośrodek mógł powstać oraz poszukiwanie wielkich serc Darczyńców, którzy będą mogli nas wesprzeć finansowo w budowie domu dla dzieci z niepełnosprawnością w Jawiszowicach” – dodają rodzice.

Podczas pikniku zebrano prawie 30 tysięcy złotych, ale wciąż potrzeba ogromnej kwoty.

„Dziękujemy za każdą złotówkę na budowę budynku” – mówią rodzice.

Pomóc można wpłacając datki na zrzutka.pl

Źródło: oprac, za FaktyOswiecim.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

17 sierpnia 2021