Seniorzy

Parsęcko. Powstał nowy Klub Seniora

To kolejne takie miejsce w Gminie Szczecinek przeznaczone z myślą o seniorach. W Parsęcku otwarto właśnie Klub Senior Plus.

Główną ideą tworzonych w całym kraju Klubów Seniora jest to, by starsze osoby, które zwykle są zagrożone wykluczeniem społecznym, mogły w ciekawy sposób spędzać czas, rozwijać się i brać udział w ciekawych zajęciach o przeróżnej tematyce. Dodatkowym atutem klubów seniora są wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Potrzebne starszym osobom m.in. wózki inwalidzkie czy chodziki są w ten sposób bardziej dostępne.

W piątek, 20 stycznia w Parsęcku miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnego już takiego miejsca w Gminie Szczecinek. Nowy Klub Senior Plus właśnie zaczął działać także w Parsęcku. Podobne funkcjonują już w Turowie, Gwdzie Wielkiej, Wierzchowie, Barwicach i Krosinie.

Klub powstał w budynku świetlicy wiejskiej. Metamorfoza obiektu kosztowała niespełna 380 tys. zł z czego 160 tys. zł pochodziło z rządowego programu Senior Plus – poinformował Piotr Rozmus, rzecznik prasowy w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

W ramach wspomnianej kwoty został też zakupiony specjalistyczny sprzęt sportowy i rehabilitacyjny.

– Z klubowych atrakcji korzystać mogą osoby powyżej 60. roku życia, nieaktywne zawodowo i mieszkające oczywiście na terenie gminy podkreśla dalej Piotr Rozmus.

Aby zostać członkiem klubu, należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub bezpośrednio w klubie.

Źródło: oprac. za szczecinek.com. Foto: Powiat Szczecinecki.

25 stycznia 2023