Przemoc domowa

Papież Franciszek potępia przemoc domową

W jednym ze swoich najmocniejszych przemówień papież Franciszek potępił przemoc domową wobec kobiet. Zjawisko nazwał „prawie satanistyczną”.

W niedzielę 19 grudnia, podczas programu emitowanego we włoskiej sieci TG5, zwierzchnik Kościoła Katolickiego wygłosił jednoznaczną i stanowczą uwagę. Przemawiając do panelu składającego się z czterech osób reprezentujących trudne środowiska, w tym ofiar przemocy domowej. Papież ubolewał nad „bardzo, bardzo dużą” liczbą kobiet „bitych i maltretowanych w swoich domach”. – Problem polega na tym, że dla mnie jest to niemal szatańskie, ponieważ jest to wykorzystywanie osoby, która nie może się bronić, która może tylko próbować blokować ciosy. To upokarzające. Bardzo upokarzające – powiedział papież Franciszek.

Papież rozmawiał z kobietą o imieniu Giovanna, która opowiedziała, że ​​uciekła z przemocowego domu z czwórką dzieci. Podkreślił, że kobiety, które padły ofiarą przemocy, nie straciły swojej godności. – Widzę w tobie godność, ponieważ gdybyś nie miała godności, nie byłoby cię tutaj – powiedział Giovannie.

Źródło: oprac. za wp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum

20 grudnia 2021