Imigranci

Papież Franciszek: Los migrantów to społeczny skandal ludzkości

Podczas audiencji generalnej w Watykanie (29 grudnia) ​papież Franciszek apelował, by nie zamykać oczu na los migrantów, który nazwał „społecznym skandalem ludzkości”. „Święty Józef jako prześladowany i mężny migrant” – to tytuł katechezy, którą wygłosił Ojciec Święty w Auli Pawła VI podczas spotkania z wiernymi. 

Wezwał do modlitwy za wszystkich migrantów i prześladowanych oraz tych, którzy są ofiarami niesprzyjających okoliczności politycznych, historycznych, osobistych. – Pomyślmy o wielu ludziach – ofiarach wojen – którzy chcą uciec ze swej ojczyzny, ale nie mogą. Pomyślmy o migrantach, którzy rozpoczynają tę drogę, by być wolnymi, ale kończą ją tam lub w morzu – wezwał papież.

Zwracając się do Polaków, powiedział: Drodzy bracia i siostry, zbliżając się do końca tego roku, dziękujmy Panu za otrzymane łaski i za każde dobro, jakiego pozwolił nam doświadczyć, mimo wszelkich trudności naszych czasów.

Papież Franciszek dodał na koniec: „Przez wstawiennictwo Maryi Świętej Bożej Rodzicielki i świętego Józefa, jej oblubieńca, módlmy się, aby przyszły rok był szczęśliwy dla nas i dla wszystkich ludzi, aby ustąpiła pandemia i byśmy mogli cieszyć się pokojem w naszych sercach, rodzinach, społeczeństwach i na świecie. Boże błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy”.

Źródło: oprac. za wydarzenia.interia.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

29 grudnia 2021