Uchodźcy z Ukrainy

Opolszczyzna. Charytatywna fundacja z Tajwanu z pomocą dla ukraińskich uchodźców

Buddyjska Fundacja Tzu Chi z Tajwanu po raz drugi wesprze Ukraińców, którzy ratunek znaleźli na Opolszczyźnie. 3 tysiące uchodźców z 15 gmin regionu dostanie bony zakupowe o łącznej wartości 3 mln zł. 

W czerwcu wsparcie w wysokości 2,6 mln zł dostało 1300 najbiedniejszych uchodźców w Opolu. Tym razem do przeprowadzenia tej akcji z inicjatywy prezydenta Opola skrzyknęło się 15 opolskich gmin. Tam wytypowano najbardziej potrzebujących pomocy Ukraińców. Od wtorku (26 lipca) do piątku będą oni odbierać w Stegu Arenie bony zakupowe o wartości 1000 zł każdy. Zostaną dowiezieni autokarami, a o transport zadbają gminy.

– Samorządy to jedna wielka rodzina. Zebraliśmy się po to, by pomóc fundacji, która przyjeżdża tu znowu z workiem pieniędzy. Kolejne wsparcie fundacji cieszy, ponieważ nasze możliwości pomocy się wyczerpują. Zadbaliśmy o to, by te pieniądze trafiły do osób w największej potrzebie, które jeszcze z takiego wsparcia nie korzystały – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.
– Dziękujemy opolskim samorządom za tę współpracę. Razem zawsze można zrobić więcej – mówi Susan Chen z Fundacji Tzu Chi.

Opolskie gminy przyjęły tysiące uchodźców, zapewniły im dach nad głową i wyżywienie. Pomocy jednak nigdy za wiele. Chociaż uchodźców ubywa, to wciąż potrzebują dużego wsparcia.

Źródło informacji i zdjęcia: nto.pl.

26 lipca 2022