Wykluczenie społeczne

Oborniki. Znów wyrusza Patrol Świętego Mikołaja

„Bo gdy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”. Tak mawiał Janusz Korczak największy obrońca dzieci i taką samą zasadę wyznają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach, którzy każdego dnia dokładają wszelkich starań by na twarzach dzieci z terenu gminy Oborniki było, jak najmniej smutku.

Zespół Asysty Rodzinnej, na co dzień pracujący z rodzinami zmagającymi się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi i starającymi się przezwyciężyć różnego rodzaju trudności życiowe postanowił kolejny raz pomóc Mikołajowi dotrzeć do wszystkich dzieci, które najbardziej potrzebują uśmiechu. Święta Bożego Narodzenia to czas wypełniony magią, miłością i radością. Niestety nie każde dziecko może tego doświadczyć. W ubiegłym roku dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu mieszkańców Gminy Oborniki, Radnych, Firm, Sklepów, Butików, Klubów Fitness, Straży Miejskiej, dzieci ze Żłobka, Przedszkoli, Szkół oraz wolontariuszy ze Szkół Ponadpodstawowych patrolowi udało się przygotować i wręczyć łącznie 152 paczki dla najbardziej potrzebujących i mamy nadzieję, że  i w tym roku uda nam się dokonać świątecznego cudu dzięki Państwa zaangażowaniu.

Drobnym gestem możemy sprawić, że w Boże Narodzenie na twarzy najmłodszych i tych trochę starszych zagości uśmiech, którego często brak na co dzień.

Dlatego Zespół Asysty Rodzinnej kolejny raz organizuje zbiórkę, która ma na celu zebranie upominków dla dzieci (słodyczy, artykułów plastycznych i papierniczych, zabawek, książeczek, kolorowanek, klocków, grzechotek, przytulanek, puzzli, spineczek, gumeczek, wszelkiego rodzaju kosmetyków i gadżetów dla nastolatków itp.).

Wspólnie możemy sprawić, aby nadchodzące Święta były choć trochę wyjątkowe.

Kontakt w sprawie akcji:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach, ul. Piłsudskiego 76, pokój 32/ I piętro/ tel. 697-007-955 / 697-007-303

Źródło informacji i zdjęcia: oborniki.pl. 

 

 

 

12 listopada 2023