Obiady w ramach akcji „Wsparcie za wsparcie”. Pomoc dla rodzin opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi
Nasz temat, Niepełnosprawność

Obiady w ramach akcji „Wsparcie za wsparcie”. Pomoc dla rodzin opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi

Aktywistki organizujące akcje dla mam opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi prowadzą wyjątkową akcję w czasie pandemii – projekt „Wsparcie za wsparcie”.

Pomysł akcji zrodził się z konieczności zareagowania na zmieniającą się sytuację w związku z pandemią koronawirusa. Do tej pory docierano z pomocą do opiekujących się osobami niepełnosprawnymi do ich domów. Można było np. zorganizować mamie masaż, zapewnić opiekę nad dzieckiem na kilka godzin, tak by mama mogła mieć czas dla siebie. W tej chwili kwarantanna i epidemia wytrąciły tę broń z ręki.

Akcja „Wsparcie za wsparcie” polega na finansowaniu rodzinom osób z niepełnosprawnościami wegetariańskiego obiadu z dowozem do domu. Bo dla wielu rodziców to wybór: gotować, czy zrobić z dzieckiem rehabilitację. Bo jedno popołudnie bez konieczności gotowania i zmywania, to odrobina wytchnienia.

Jak mówi inicjatorka akcji Olga Wojdyńska, już teraz aktywistki dostają informacje zwrotne od mam, dziękujących za obiady dla ich rodzin. Ponadto nie bez znaczenia jest fakt, że projekt wspiera małe biznesy, lokalne gastronomie, których byt w tej chwili często wisi na włosku. Właśnie tam składane są zamówienia i kupowane obiady, które trafiają do mam, a mamy dzięki temu mogą zarekomendować dany lokal gastronomiczny i to jest prawdziwe „wsparcie za wsparcie”.

Akcję można wesprzeć finansowo. Zbiórka funduszy na ten cen prowadzona jest na stronie wspieramy-mamy.pl.

źródło: RMF24

4 maja 2020