Niepełnosprawność

Myślenice. Spotkania integracyjne po raz dwudziesty drugi 

Myślenickie Spotkania Integracyjne to jedno z największych wydarzeń tego typu w roku i z najdłuższą tradycją, bo odbywają się już od ponad dwóch dekad. 

Przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii zabrakło ich w kalendarzu, ale tym większą radość sprawili organizatorzy, czyli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach teraz, zapraszając znów w gościnne progi „Banderozy”.

Nie zabrakło występów osób niepełnosprawnych. Na scenie wystąpił m.in. Teatr TereN. Były przejażdżki zabytkowymi samochodami i motocyklami oraz na hucułach. Był też poczęstunek.

***

Nie było to jedyne tego dnia pozytywne wydarzenie dla środowiska osób niepełnosprawnych. Jeszcze przed piknikiem władze powiatu myślenickiego i przedstawicielka PFRON przekazały Warsztatom Terapii Zajęciowej w Harbutowicach działających przy tamtejszym Domu Pomocy Społecznej, samochód. Pojazd kosztował prawie 158 tys. zł, a został zakupiony w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III, obszar D”. Powiat wyłożył na ten zakup prawie 64 tys. zł, a prawie 94 tys. zł pokrył PFRON.

Nowoczesny mikrobus, specjalnie przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, niewątpliwie wpłynie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i komfortu osób nim podróżujących – mówi Józef Tomal, starosta powiatu myślenickiego.

Zyskawszy nowy samochód, WTZ w Harbutowicach przekazały ten, który użytkowały do tej pory Polskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Oddział Myślenice, które prowadzi w Myślenicach OREW oraz ŚDS Magiczny Dom.

Bus zastąpi nasz bardzo już wysłużony pojazd i da nam oddech na czas zbierania środków na własny, nowy samochód – piszą przedstawiciele PSONI dziękując jednocześnie powiatowi.

Źródło: oprac. za dziennikpolski24.pl. Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Myślenicach,

24 czerwca 2022