Mobilna aplikacja dla niesłyszących chrześcijan
News, Niepełnosprawność

Mobilna aplikacja dla niesłyszących chrześcijan

Dla polskich chrześcijan, niesłyszących i słabosłyszących, została stworzona mobilna aplikacja „Effatha24”. To pierwsza na świecie aplikacja skierowana dla osób posługujących się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Jest ona źródłem wiedzy religijnej. Aplikacja jest bezpłatna i działa w systemie Android.

Aplikacja Effatha24 zawiera 8 kategorii: aktualności, wydarzenia, rok liturgiczny – z tłumaczoną liturgią słowa na każdą niedzielę, ośrodki duszpasterskie – z nawigacją i dokładnymi informacjami na temat ponad 120 miejsc w Polsce, w których można spotkać znającego język migowy kapłana, katecheza – z filmami tłumaczącymi podstawowe prawdy wiary Kościoła, modlitewnik – z ponad 80 modlitwami przełożonymi na język migowy, sakramenty – z informacjami na temat przygotowania się do dobrego przyjęcia poszczególnych sakramentów oraz kontakt do moderatora aplikacji.

Pomysłodawcom akcji chodziło o zebranie wszystkich dotychczasowych materiałów znajdujących się w internecie. Aplikację będzie można wykorzystać do celów organizacyjnych Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce, zbierając informacje o planowanych pielgrzymkach, spotkaniach i innych działaniach dedykowanych niesłyszącym chrześcijanom w kraju i poza jego granicami.

Link do pobrania Aplikacji

źródło: materiały prasowe

11 lipca 2020