Uzależnienia

Malbork. Debata z młodzieżą na temat uzależnienia od narkotyków

Policjanci malborskiej komendy wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku zorganizowali debatę ewaluacyjną z młodzieżą na temat problemu związanego z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Spotkaniu przewodniczyła Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Katarzyna Marczyk. 

W trakcie spotkania prelegenci rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od wszelkiego rodzaju używek i jak się przed nimi uchronić. We wtorek, 30 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”.

– W spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Malborku przy współpracy z dyrektor Ewą Ciechowską uczestniczyło 90 uczniów klas VI-VIII. Głównym tematem był problem, jakim jest uzależnienie od substancji psychoaktywnych wśród dzieci i młodzieży – wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

– Prelegenci rozmawiali z uczestnikami o szkodliwym wpływie używek na organizm młodego człowieka oraz konsekwencjach prawnych jakie grożą w przypadku bycia pod wpływem bądź posiadania środków odurzających. Spotkanie miało na celu uświadomić młodzieży jak wielkim zagrożeniem dla nich i dla ich rodzin jest uzależnienie oraz jak się przed nim uchronić. Policjanci przekazali również informacje o instytucjach, w których można szukać pomocy w takich przypadkach – podsumowała st. asp. Sylwia Kowalewska.

Źródło: oprac. za tvmalbork.pl. Zdjęcie: fot. KPP Malbork.

5 czerwca 2023