Bezdomność

Lublin. Kupiła bezdomnemu jedzenie, ten ją okradł

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł 30-latkę. Sprawca wykorzystując skradzioną kartę bankomatową na stacji paliw zakupił żelki. Decyzją sądu 56-latek trafił do tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło w centrum Lublina. Do siedzącej w restauracji 30-latki podeszło dwóch bezdomnych. Mężczyźni poprosili kobietę o zakup jedzenia. Ta zgodziła się i kupiła im danie. Kiedy 30-latka chciał wyjść z lokalu, obaj mężczyźni zaproponowali, że ją odprowadzą na przystanek autobusowy.

W pewnym momencie jeden z nich chwycił za plecak kobiety i razem wyszli na zewnątrz. Tam okazało się, że sprawca wcale nie zamierzał oddać kobiecie plecaka. Obaj mężczyźni po chwili uciekli. Ich łupem padło kilkaset złotych oraz dokumenty i karta bankomatowa.

Operacyjni z I komisariatu szybko namierzyli sprawcę. Jak się okazało, 56-latek po kradzieży poszedł na stację benzynową i tam kupił żelki, wykorzystując kartę pokrzywdzonej. Sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej oraz włamania.

Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: oprac. za lublin112,pl. Zdjęcie: Policja Lublin

9 stycznia 2023