Łódź. Powstanie terapeutyczny ogród dla dzieci – ofiar przemocy domowej
Przemoc domowa

Łódź. Powstanie terapeutyczny ogród dla dzieci – ofiar przemocy domowej

Pomoc dla ofiar przemocy domowej w Łodzi. Wkrótce będą mogły skorzystać ze ściany sensorycznej z roślin, huśtawek i karuzeli. Terapeutyczny ogród powstanie przy ulicy Franciszkańskiej na łódzkich Bałutach, ma działać przy Ośrodku Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Jak będzie wyglądała ta szczególna przestrzeń?

Specjalnie zaprojektowana zielona przestrzeń przy ul. Franciszkańskiej ma być elementem terapii przede wszystkim dla dzieci, które są ofiarami przemocy domowej.

– Zaprojektujemy ścianę sensoryczną, trawę „do posiedzenia” oraz ogródek dla najmłodszych pełen tajemniczych miejsc do zabawy z piaskownicą, fontanną, ścianą luster, niebem na sznurku. Każdy okruch normalności, spokoju i piękna jest balsamem na chorą duszę – mówi pomysłodawczyni, Anna Januszkiewicz z Rotary Łódź Klub Centrum.

Ośrodek oferuje swoim podopiecznym pomoc: schroniskową, socjalną, terapeutyczną, medyczną i prawną. Główną ideą pomagania podopiecznym Ośrodka jest maksymalne ich aktywizowanie, aby wychodzili z roli ofiary przemocy i budowali system zabezpieczający ich przed ponownym byciem narażonym na przemoc domową. Pobyt w Ośrodku jest interwencyjny i wynosi maksimum 3 miesiące. Przeciętnie oferuje schronienie około 200 osobom rocznie. Ośrodek oferuje bezpieczne schronienie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu – nieodpłatnie i przez całą dobę.

Budowa terapeutycznego ogrodu rozpocznie się w czerwcu. Aby zebrać potrzebne fundusze, zorganizowano zbiórkę pieniędzy na https://zrzutka.pl/3uxyjh

źródło: Radio Eska

13 marca 2021