Niepełnosprawność

Łódź. Niewidome dzieci dostały nowy autobus dzięki wsparciu UNICEF

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 otrzymali nowy, dostosowany do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych autobus ufundowany przez UNICEF. Pojazd wyposażony jest m.in. w uchwyty i siedzenia w kontrastowych kolorach oraz dodatkowe oświetlenie przy podłodze, co umożliwia komfortowe przemieszczanie się wewnątrz dla pasażerów z problemami ze wzrokiem.

Autokar został także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, umożliwiając podróż uczniom poruszającym się na wózkach po wymontowaniu foteli.

Wiceprezydent Miasta Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wyraziła radość z owocnej współpracy z UNICEF, podkreślając, że nowy pojazd będzie ogromnym ułatwieniem dla dzieci niewidomych i słabowidzących, umożliwiając im realizację pasji, odkrywanie świata poza szkołą i czerpanie z życia.

To kolejna inicjatywa UNICEF na rzecz Łodzi, która wcześniej przekazała różne formy wsparcia, takie jak laptopy, sprzęt elektroniczny, meble, place zabaw, pomoce dydaktyczne, piłki, środki czystości i apteczki.

Dzięki dofinansowaniu od UNICEF, szkoły i przedszkola organizują zajęcia integracyjne dla dzieci polskich i ukraińskich, zatrudniają asystentów kulturowych znających język ukraiński, a także udostępniają różowe skrzyneczki z materiałami higienicznymi dla dziewcząt. Całkowity koszt zakupu nowego autobusu wyniósł 462480 zł, z czego UNICEF przekazało 340687 zł, miasto dołożyło 90000 zł, a Stowarzyszenie „Spojrzenie” 31793 zł.

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

18 lutego 2024