Niepełnosprawność

Łódź. Fundacja “Ktoś” zbiera środki na zwiększenie pomocy wytchnieniowej

Z uwagi na dobro swoich podopiecznych, opiekunowie osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych poświęcają dla nich każdą minutę swojego życia. Dzięki Fundacji „Ktoś” i jej pomocy wytchnieniowej, mogą wreszcie wyjść z domu, odwiedzić znajomych, albo po prostu spokojnie się wyspać. 

Pomoc wytchnienia polega na zapewnieniu opieki osobie niepełnosprawnej w sytuacji, gdy jej opiekun, z uwagi na jakieś zdarzenie losowe, konieczność wypoczynku czy załatwienia jakichś codziennych spraw, nie może jej sprawować. Wtedy z pomocą przychodzą wolontariusze, którzy na kilka godzin przejmują opiekę nad potrzebującymi jej osobami.

Jak przyznaje Magdalena Kijańska, prezes Fundacji „Ktoś”, duża ilość zgłoszeń świadczy o tym, że w Łodzi istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu usługę. Fundacja nie jest w stanie własnymi środkami zapewnić opieki wytchnieniowej wszystkim, którzy tego potrzebują.

Dlatego Fundacja zorganizowała zbiórkę, aby mogła przynieść pomoc większej liczbie rodzin. Fundusze pozwolą zatrudnić kolejne osoby jako asystentów rodziny.

Godzina pomocy wytchnieniowej kosztuje 35 zł.

Fundusze zbierane są na stronie: https://fundacjaktos.pl/dla-pomagajacych/pomoz-teraz

źródło: TPV3

11 grudnia 2020