Bezdomność, News

Krakowska  „Zupa na Plantach” zbiera środki na kolejne paczki żywnościowe. Otrzymała wsparcie od papieża

„Zupa na Plantach” od kilku lat wspiera krakowskich bezdomnych i ubogich. Aktualnie prowadzi drugą już zbiórkę, która ma zapewnić środki na przygotowywanie paczek dla podopiecznych. Zbiórkę wsparł papież Franciszek przekazując 10 000 euro.

Ponad 1600 paczek od początku marca dotarło na pustostany, ogródki działkowe, a nawet do kanałów, gdzie żyją ludzie, którzy w czasie epidemii koronawirusa nie mogą pozwolić sobie na realizację hasła #zostańwdomu.

Wolontariusze „Zupy na Plantach” proszą nie tylko o wsparcie finansowe, ale i o pomoc w przygotowywaniu paczek, które co jakiś czas są rozwożone w miejsca bez adresu, pustostany, działki, altany, gdzie przebywa około 200 osób. Organizacja informuje, że koszt jednej paczki to około 45 zł.

Co wtorek wolontariusze rozwożą 200 paczek, a także wspierają pożywieniem mieszkańców jednej z ogrzewalni. Łącznie to koszty ok. 9500 zł tygodniowo. Celem zbiórki jest pozyskanie środków na kolejne 10 tygodni działań.

***

„Zupa na Plantach” to krakowska organizacja pomagająca osobom w kryzysie bezdomności. Rozpoczęła działalność w 2016 r. z inicjatywy Piotra Żyłki i Błażeja Strzelczyka.

źródło: Głos 24 Kraków

26 maja 2020