Bezdomność

Kraków. Łagiewnickie słodkości dla bezdomnych

Dzięki hojności darczyńców i środkom, jakie złożyli na Fundusz Miłosierdzia prowadzony w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w sylwestrowy weekend bezdomni z krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio otrzymali sto paczek z łagiewnickimi słodkościami.

– Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zawieźliśmy do tej organizacji 250 obiadów i ogłosiliśmy akcję „Ciasto dla bezdomnych”. Udało się zebrać kolejne środki i dzięki nim mogliśmy upiec ciasto dla potrzebujących. Cieszymy się, że także ci najbiedniejsi mogą rozpocząć „na słodko” Nowy Rok – mówi ks. Mateusz Wyrobkiewicz – dyrektor Domu Duszpasterskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– W naszych uszach wciąż brzmią słowa „Głodnych nakarmić…”. W te trudne zimowe dni chcielibyśmy ugotować kolejne obiady i zawieźć tym, którzy na nie czekają. Poza tym już za dwadzieścia dni będziemy obchodzić Dzień Babci i Dziadka – ufundujmy tym, którym nikt nie podaruje prezentu, pyszne, piernikowe serca na te szczególne dni. Razem sprawmy im niespodziankę – zachęca ks. Wyrobkiewicz.

Chętni do wsparcia akcji mogą wpłacać datki na Funduszu Miłosierdzia, który działa od kilku miesięcy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Numer konta Kościoła Rektoralnego, na który można wpłacać datki, to 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286 (PEKAO S.A.). Konieczny jest dopisek „Fundusz Miłosierdzia”.

Źródło: oprac. za deon.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

3 stycznia 2022