Aktualia

Kraków. Bieg charytatywny Poland Business Run 

9 tysięcy biegaczy zgromadziło się w niedzielę wokół krakowskich błoń i rywalizowało w pięcioosobowych drużynach. Pozostałe osoby w dowolnie wybranym przez siebie miejscu na świecie także mogły przebiec ustalony dystans 4 kilometrów, zmierzyć swój czas za pomocą aplikacji i wysłać na stronę internetową organizatorów.

W tym roku fundacja pomoże około stu osobom z niepełnosprawnością ruchową. Pieniądze zebrane w ramach wydarzenia umożliwią między innymi zakup wózków i protez kończyn. W tym roku organizatorzy zdecydowali się pomóc także kobietom po mastektomii, czyli po operacji raka piersi.

Pięknie powiedział rok temu nasz ambasador Mateusz Janicki, że tu jest takie jądro dobra, że jak się w Polsce dzieją różne rzeczy, nie zawsze dobre dla nas, to tutaj są sami uśmiechnięci i zadowoleni fantastyczni ludzie o wielkich sercach, którzy lubią pomagać, którzy chcą pomagać i to jest właśnie tu, bo tu jest to dobro, które płynie z każdego z nas. Zapraszam państwa, bo to naprawdę warto przeżyć samemu po prostu na własnej skórze – powiedziała przed biegiem Marta Hernik – dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

Jak wstępnie oszacowali organizatorzy, w całym kraju 32 tysiące osób wzięło udział w kolejnej edycji charytatywnego biegu Poland Business Run

Źródło: oprac. za radiokrakow.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

5 września 2022