Niepełnosprawność

Koszalin. Plany utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej 

Koszalińska Fundacja Zdążyć z miłością planuje uruchomić pierwszy w tym mieście Zakład Aktywności Zawodowej, w którym pracę ma znaleźć 50 osób z niepełnosprawnościami. By jednak zakład ruszył, potrzebne jest wsparcie lokalnej społeczności.

Fundację można wesprzeć za pośrednictwem strony www.pomagam.pl. – Każda złotówka ma znaczenie! Nam wszystkim powinno zależeć na tym by pomóc osobom z niepełnosprawnościami, zaopiekować się nimi. Nie wiem jak ułoży się nasze życie, może być i tak, że nas, albo kogoś z naszych bliskich dotknie ten problem. Niepełnosprawność bywa też przecież efektem wypadków komunikacyjnych, czy choroby nowotworowej – mówi Małgorzata Kaweńska-Ślęzak z Fundacji Zdążyć z miłością

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zakład zacznie działalność pod koniec tego roku. Małgorzata Kaweńska-Ślęzak śmieje się, że to plan ambitny, ale do tej pory ambitne plany Fundacji udało się realizować.

Zakład będzie się zajmował gastronomią, w planach jest uruchomienie pralni, może szwalni. To żywy projekt. Jest w nim wiele niewiadomych. Fundacja jest elastyczna. Miejsce, które tworzy ma być „skrojone” pod potrzeby osób, które w nim będą pracować dlatego kilka dni temu fundacja uruchomiła ankietę dla osób z niepełnosprawnościami zainteresowanych pracą w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Ta ankieta ma dać odpowiedź na pytanie, czym w niedalekiej przyszłości powinien się zająć zakład. Temu tematowi poświęcone też będzie spotkanie organizacyjne, które wstępnie zaplanowane jest na początek lutego.

Źródło: oprac. za gk24.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

4 stycznia 2023