Niepełnosprawność

„Zobacz co potrafię”. Konkurs dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną

To pierwszy w Polsce taki konkurs. Dedykowany jest dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną. Jego organizatorem jest Fundacja Koocham, która prowadzi terapeutyczne przedszkole, szkołę i poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Celem konkursu jest pokazanie codziennych zmagań dzieci ciężko niepełnosprawnych.

Z takimi dziećmi pracuje na co dzień Fundacja Koocham. Dzieci te żyją ze świadomością, że w większości konkursów nie mają szans, a więc doznają dyskryminacji, bo wygrywają w nich dzieci zdrowe lub mniej niepełnosprawne.

„Pracując z naszymi dziećmi wiemy też ile potrafią, staramy się skupiać na ich zasobach i pomagać wykorzystywać ich możliwości w edukacji ,terapii i zabawie. Ta myśl była naszą inspiracją do stworzenia projektu konkursu, w którym nie będzie liczył się efekt, czyli praca plastyczna, lecz filmik z procesu twórczego, gdzie dziecko wykorzystując swoje możliwości pokazuje jakie ma zainteresowania, co potrafi i przy okazji dobrze się bawi. Filmy będą publikowane na facebooku, a o wygranej zadecyduje ilość lików” – informuje Fundacja.

Konkurs został zatytułowany „Zobacz co potrafię”, aby pokazać codzienne zmagania dzieci niepełnosprawnych. Temat pracy „Moje zainteresowania, czyli to, co ludzie wyjątkowi lubią najbardziej” ma uświadomić również to, że „zainteresowania dzieci niepełnosprawnych nie różnią się od tych dzieci zdrowych” – wyjaśnia Fundacja.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie https://www.facebook.com/FundacjaKOOCHAM 

źródło: Fundacja Koocham

9 maja 2021