Niepełnosprawność

Kolejne spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”

Prowadzony przez Fundację Avalon Projekt Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN zapraszają na kolejne spotkanie filmowo-dyskusyjne z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Już w sobotę 28 maja w sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się projekcja filmu „37 sekund”. 

Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu stacjonarnym wymagane jest zgłoszenie przez formularz zapisów dostępny pod linkiem. Liczba miejsc ograniczona.

„37 sekund” z własną seksualnością

Film „37 sekund” to japoński dramat obyczajowy, przedstawiający drogę do niezależności, wolności i odkrywania swojej seksualności. Główna bohaterka filmu Yuma Takada ma dziecięce porażenie mózgowe. W tej roli amatorsko wystąpiła Mei Kayama, która rzeczywiście ma MPD. Yuma jest wychowywana pod kloszem, który roztacza nad nią jej nadopiekuńcza matka. Pasją i pracą Yumy jest rysowanie mangi. Bohaterka podejmuje próbę rysowania hentai, czyli mangi dla dorosłych. Jednakże jej prace zostają uznane za niewiarygodne z powodu braku doświadczeń w sferze intymnej. Yuma zaczyna oglądać filmy pornograficzne i tworzyć rysunki na ich podstawie. To wydarzenie jest początkiem odkrywania przez nią jej seksualności. Bohaterka pod wpływem przeżywanych sytuacji chce udowodnić matce za wszelką cenę, że jest niezależną i samodzielną osobą.

Zabierz głos!

Po obejrzanym seansie filmowym uczestnicy będą zaproszeni do dyskusji. Podczas majowego spotkania tematem przewodnim rozmowy będzie rodzicielstwo. Zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Ewelina Bruk (ig: mamtowgenach) opowie o rodzicielstwie z perspektywy osoby z niepełnosprawnością. Dopełnieniem tych doświadczeń będzie obecność psychologa – Jakuba Rafalskiego, który opowie o tym ja nie uzależniać od siebie osoby z niepełnosprawnością i jak dbać o relacje w rodzinie. Dyskusję moderować będzie Dominika Klimek – reporterka, autorka podcastu #ważne.

„Podejmowanie rozmów na ważne tematy jest kluczowym punktem wyjścia, jeśli chodzi o edukowanie społeczeństwa w zakresie seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. Kanwą do naszej dyskusji będą wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Avalon i SW Research. Tym razem oddamy głos mamie z niepełnosprawnością i psychologowi, którzy opowiedzą o relacji rodzicielstwa z niepełnosprawnością. W Projekcie Sekson doskonale wiemy, że wspieranie rodzin, w których są osoby z niepełnosprawnościami jest niezwykle istotne. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu filmowym MOVIE-MY NA GŁOS oraz dyskusji wokół tematu rodzicielstwa”  – zachęca Żaneta Krysiak, kierowniczka projektu Sekson.

Dyskusja będzie transmitowana na fanpage Sekson. Może do niej dołączyć każda zainteresowana osoba.

Link do zapisów: https://www.google.com/url?q=https://bit.ly/pokaz-filmu-37-sekund-z-dyskusj%25C4%2585-zapisy&source=gmail-imap&ust=1653308344000000&usg=AOvVaw0yCxdO1Ca-OBlaksmyULJU

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

16 maja 2022