Seniorzy

Kielce. Taksówka dla seniora

W tym roku seniorzy będą mogli ponownie skorzystać z usługi pod nazwą „Taksówką dla seniora” oferowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Bezpłatnie będą mogli pojechać do przychodni, banku czy urzędu. Usługa przeznaczona jest dla osób, które skończyły 70 lat.

W Kielcach dla wielu mieszkańców z powodu zbyt niskich dochodów, albo faktu, że poruszają się na wózku inwalidzkim dotarcie do danego miejsca może być nie lada problemem.

Z „Usługi transportowej dla seniora” może skorzystać ta osoba, która ją zamówi na trzy dni wcześniej przed planowanym przejazdem. Jeśli coś jej wypadnie, albo zmieni się termin wizyty na przykład u lekarza powinna ją odmówić dzień wcześniej.

Na jeden przejazd składa się kurs z miejsca zamieszkania do miejsca docelowego oraz kurs z miejsca docelowego do miejsca zamieszkania w ciągu jednego dnia. Z przejazdów mogą korzystać również osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim, które potrzebują transportu specjalistycznego.

Można z tej usługi skorzystać 6 razy w roku. Przewozy są wykonywane od poniedziałku do piątku w godzinach 8–20.

Jedna osoba może skorzystać z tego udogodnienia dwa razy w miesiącu i maksymalnie sześć razy w ciągu roku. Zamówienia transportu może dokonać sam senior, jego rodzina, przychodnia lub instytucja.

Zgłoszenia i odwoływania przejazdów należy dokonywać pod numerami 41 331 25 24 wewnętrzny 200, 41 367 67 19 wewnętrzny 200 lub 41 362 68 82 wewnętrzny 200. Kierowca może zaczekać z transportem powrotnym, jeżeli wizyta trwa do 30 minut. W przypadku wizyty dłużej niż 30 minut można ustalić godzinę powrotu. W trakcie przejazdu obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką.

Źródło: oprac. za echodnia.eu. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

19 stycznia 2022