Seniorzy

Kędzierzyn-Koźle. Podniebny desant seniorów  

Była adrenalina, piękne widoki i moc wrażeń. Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla skoczyli ze spadochronem. Wszystko w ramach zadania „Babciu, dziadku naucz mnie”. Seniorom towarzyszyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu, ale to skoki nestorów robiły największe wrażenie. Pokazali oni tym samym, że wiek nie jest dla nich przeszkodą w spełnianiu marzeń.

– Oni to naprawdę zrobili. Dziesięciu seniorów z Kędzierzyna-Koźla skoczyło ze spadochronem. Wszyscy uczestnicy byli niezwykle szczęśliwi. Warto podkreślić, że ze spadochronem skoczył też 83-letni pan Stanisław. Można zatem powiedzieć, że nasz pesel definiuje tylko to, ile mamy lat, a nie nasze samopoczucie. Seniorzy pokazali, że szalone rzeczy można robić w każdym wieku – mówi Piotr Pękala, rzecznik Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Podniebną atrakcję dla seniorów zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Dom Dziennego Pobytu 'Magnolia” w Kędzierzynie-Koźlu. Skoki z 4 tysięcy metrów były możliwe dzięki projektowi „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”.

Źródło: doxa.fm. Zdjęcie – fot. Gmina Kędzierzyn-Koźle

28 września 2023