Niepełnosprawność

Jędrzejów. PFRON pomaga fundacji Miśka Zdziśka we wspieraniu niepełnosprawnych

„Sięgamy po sukces. Aktywni mimo barier” – to program aktywizacji osób niepełnosprawnych z województwa świętokrzyskiego, polegający na wsparciu zawodowym i opiece terapeutycznej. Koordynatorami akcji są Fundacja Miśka Zdziśka oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach.

Dariusz Lisowski, prezes zarządu fundacji podkreśla, że jest to projekt innowacyjny, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Projekt ma na celu wychwycenie osób z niepełnosprawnością z małych miejscowości i wyciągnięcie ich z domu. Dostają szansę na rozwój, a podczas ścieżki zawodowej towarzyszy im psycholog i terapeuta, którzy otaczają opieką na każdym kroku. Dodatkowo pracodawca może ubiegać się o dofinansowanie z PFRON, w zamian za zatrudnienie osób niepełnosprawnych. W tym momencie zgłosiło się do nas 20 osób, a kolejne 20 miejsc czeka na chętne osoby – tłumaczy prezes.

Program został zainicjowany dzięki funduszom z PFRON. Andrzej Michalski, dyrektor funduszu w Kielcach zaznacza, że wsparcie organizacji pozarządowych to priorytet.

– W bieżącym roku przekazaliśmy organizacjom pozarządowym ponad 12 mln zł, na realizację projektów na rzecz osób z niepełnosprawnością. Te pieniądze trafiają bezpośrednio do osób potrzebujących. Najtrudniejszym wyzwaniem jest to, by wprowadzić te osoby na rynek pracy, więc tym bardziej doceniam i wspieram działania fundacji – podkreśla dyrektor.

Chętni mogą zgłaszać się do siedziby Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” przy ulicy 11 listopada 5 w Jędrzejowie lub dzwonić pod numer 41 386 65 69.

Źródło: oprac, za radiokielce.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shuttewrstock.

4 września 2022