Seniorzy

Grudziądz. Wystartowały kolejne zajęcia dla seniorów

Będą kąpiele, ćwiczenia rozciągające, spacery z przewodnikiem czy wykłady naukowe. W Grudziądzu rozpoczął się drugi semestr Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. Zajęcia rozpoczęło 150 seniorów.

– Bardzo dobra rzecz, bo ludzie poznają się nawzajem. Człowiek nie jest taki samotny, prosząc o wiedzę, jest w ruchu. To jest bardzo dobre, integracyjne. Dużo ludzi w naszym wieku samotnieje – powiedziała jedna z seniorek.

– Rozpoczyna 103 słuchaczy, natomiast zajęcia kontynuuje 44 słuchaczy. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku – wyliczyła Daria Boguszyńska, koordynatorka Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu.

Dla części uczestników zajęcia są dobrą okazją np. do nauki języka angielskiego. Podczas rozpoczęcia drugiego semestru MCW nie brakowało głosów zadowolenia. – Mąż był bardzo zadowolony, dużo wyniósł z takich spotkań, a ja ostatecznie jestem też na emeryturze i dlatego zdecydowałam się, żeby też zobaczyć i trochę z ludźmi pobyć. Wybrałam konkretne zajęcia, to jest angielski, joga i wykłady.

Semestr zakończy się 15 grudnia wpisami do indeksu studenta.

Źródło: radiopik.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

13 września 2023