Niepełnosprawność

Góry dostępne dla niepełnosprawnych

Do schroniska PTTK Andrzejówka trafił specjalny wózek biegowy, z którego mogą korzystać niepełnosprawni wybierający się na szlak. Wózek dostępny jest za darmo. 

Andrzej Sawicki, dzierżawca schroniska zapewnia, że jego pracownicy podpowiedzą, gdzie warto iść, a w planach jest wyznaczenie specjalnych tras dostępnych dla takiego sprzętu.

Specjalne wózki trafiły do czterech miejsc na Dolnym Śląsku. To efekt współpracy Fundacji Biegaj dla Zdrowia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. To specjalny, trójkołowy sprzęt, na którym osoba niepełnosprawna może wjechać na szlak.

Wózek można wypożyczyć za darmo. Oczywiście wcześniej warto zgłosić się do schroniska. Najlepiej pisać na adresy mailowe Andrzejówki dostępne na stronach schroniska.

Wózek podejrzewam, że będzie rezerwowany na kilka godzin, na cały dzień. Z naszej strony dokładamy albo przewodnika, albo taki plan dla osoby, która chciała by wędrować z wózkiem – dodaje Sawicki.

Pozostałe trzy wózki dostępne są w: Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim, Hotel Naturum w miejscowości Ruda Sułowska oraz Wilczyckim Klubie Sportowym.

Źródło: oprac. za dziennik.walbrzych.pl. Zdjęcie ilustracyjne – archiwum.

28 kwietnia 2022