News, Niepełnosprawność

Fundacja Avalon dofinansowuje rehabilitację dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Mieszczące się przy ulicy Domaniewskiej 50A w Warszawie, Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active zaprasza do skorzystania z nowej oferty karnetów na zajęcia rehabilitacyjne. Wszystkim osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej Fundacja Avalon dofinansuje zajęcia rehabilitacyjne w wysokości 50 proc.

W ramach nowej oferty oprócz zajęć indywidualnych przygotowano również nowe propozycje zajęć grupowych.

Nowe karnety w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active

Wraz z pierwszym powiewem wiosny w Avalon Active przyszedł czas na zmiany. W ramach dofinansowanego przez Fundację karnetu rehabilitacyjnego „Aktywni i Samodzielni” organizacja oferuje rozszerzony pakiet zajęć, w tym terapię indywidualną, rehabilitację w wodzie, wspinaczkę, cross trening, zumbę, treningi outdorowe, treningi VR, jogę, nordic walking, jak również niezmiennie porady psychologiczne i logopedyczne.

W programie mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia, z orzeczeniem z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu. Z oferty możesz skorzystać wykupując wybrany karnet: rehabilitacji stacjonarnej, online, w wodzie czy podczas wspinaczki. Z nową propozycją karnetów można zapoznać się na stronie https://www.fundacjaavalon.pl/programy/rehabilitacja/rehabilitacja_dofinansowana.html

„Nowy zestaw karnetów jest rozszerzony o nowe aktywności dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością Wychodzimy naprzeciw, wszystkim, którzy chcą pracować nad zwiększeniem swojej samodzielności. W pracy z pacjentem liczy się cel, dlatego podczas pierwszej, bezpłatnej konsultacji ustalamy wspólnie z pacjentem plan działania i konsekwentnie go angażujemy obie strony do jego realizowania” – Katarzyna Milczarek, koordynatorka Avalon Active

Nie tylko najtańszy, ale również najbardziej różnorodny program rehabilitacji

“Aktywni i Samodzielni” to oprócz tradycyjnej terapii indywidualnej z fizjoterapeutą, także dodatkowe aktywności stanowiące ważny element procesu rehabilitacyjnego. W większości przypadków są to zajęcia sportowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością przemycające sprytnie aspekt rehabilitacyjny. Nad zajęciami aktywnymi i sportowymi czuwają nie tylko instruktorzy zajęć, ale również fizjoterapeuci. Oparty na wieloletnim doświadczeniu pracy z osobami z niepełnosprawnością program Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active przynosi niesamowite efekty w zakresie aktywności i samodzielności naszych pacjentów na co dzień.

Jak można się zgłosić na rehabilitację?

Wszelkie pytania i zgłoszenia dotyczące rehabilitacji można kierować do Fundacji Avalon mailowo na adres: fundacja@fundacjaavalon.pl lub podjąć kontakt telefoniczny 796 324 328. Pracownicy Fundacji Avalon czekają na pytania od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 – 21:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Źródło: Fundacja Avalon. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

28 kwietnia 2022