Bezdomność

Gniezno. Bezdomni dla… bezdomnych psów

Funkcjonujące na terenie Gniezna dwa ośrodki dla bezdomnych, prowadzone przez Stowarzyszenie „DOM”, otrzymały w tym roku dotację ministerialną w ramach programu „Pokonać Bezdomność 2021”. 

Dzięki rządowemu wsparciu na wychodzenie z bezdomności mieszkańcy ośrodka kupili nowoczesne narzędzia, wyposażyli swoją stolarnię i zbudowali budy dla czworonogów ze schroniska.

Dzięki opracowanemu wcześniej programowi, do końca 2021 roku odbywać się będą różne działania i akcje aktywizujące podopiecznych obu placówek, działających przy ul. Pocztowej oraz ul. Kawiary.

Warsztat stolarski w „Pomocnej przystani” w Gnieźnie wyposażono dzięki dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z programu „Pokonać bezdomność 2021”.

Przebywający w ośrodku dla bezdomnych „Pomocna Przystań” aktywnie rozwijają swoje zainteresowania, umiejętności oraz działalność. W jednej z placówek (ul. Pocztowa 6) można zamówić i kupić wyroby stolarni działającej w ramach warsztatu remontowo-usługowego. Produkty to budy dla psów, ławy, drewniana architektura ogrodowa, drobne ozdobne wyroby drewniane itp.

Na straganie w drugiej placówce (ul. Kawiary 40) można kupić wyroby z ogrodu (m.in. kiszone ogórki) oraz wyroby drobnej wytwórczości rzemieślniczej (maskotki, pluszaki, ozdobne pudełka itp.).

Źródło: oprac. za Radiem Poznań i Gniezno24.com. Zdjęcie – materiały prasowe

29 lipca 2021