Niepełnosprawność

Gdynia. Program rehabilitacji na wodzie dla niepełnosprawnych dzieci

Gdyńskie Centrum Zdrowia, wspólnie z Fundacją Sport na Zdrowie z Sopotu, przygotowało specjalny program rehabilitacji na wodzie dla dzieci z niepełnosprawnością. Zajęcia potrwają trzy miesiące i są bezpłatne dla małych mieszkańców Gdyni.

W zajęciach, które właśnie się rozpoczęły, biorą udział dzieci z niepełnosprawnością między 6 a 18 rokiem życia. Czeka na nie przygoda ze sportami wodnymi, zajęcia usprawniające w basenie solankowym czyli pierwsze kroki do przygody z żeglarstwem. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, z wyzwaniami idealnie dopasowanymi do możliwości uczestników.

Fundacja Sport na Zdrowie do tej pory prowadziła podobne zajęcia dla małych mieszkańców Sopotu. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem.

Gdyński program jest pilotażowy – potrwa przez trzy miesiące, dzieci będą brać udział w zajęciach dwa razy w tygodniu, każde spotkanie potrwa dwie godziny.

 – Zgłosiło się bardzo dużo chętnych – mówi Joanna Małaczyńska, dyrektor Ośrodka Terapii Fundacji Sport na Zdrowie. – Najważniejsze w tym programie jest to, że staramy się dopasować zajęcia do możliwości dzieci. Mogą żeglować, albo pływać na deskach, mają też zajęcia na plaży i na basenie. Z doświadczenia wiem, że dla dzieci jest to niesamowita przygoda.

Jeżeli gdyński program pilotażowy się sprawdzi, przewidziane są kolejne edycje turnusów rehabilitacyjnych dla naszych dzieci.

Źródło: oprac. za gdynia.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

17 sierpnia 2022