Seniorzy

Gdynia. Można zdobyć poszukiwany zawód opiekuna medycznego 

Już od lutego można w Gdyni kształcić się w zawodzie opiekuna medycznego, jednego z najbardziej poszukiwanych obecnie zawodów na rynku. Nauka trwa trzy semestry, jest bezpłatna, a kandydaci nie muszą mieć matury. Właśnie ruszyła rekrutacja.

Opiekun medyczny to zawód, który w Polsce powstał dopiero niedawno. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczną w całej Europie przybywa osób chorych, niesamodzielnych oraz seniorów.

Opiekun medyczny jest więc zawodem przyszłości, jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku. Osoba z takim dyplomem nie tylko skupia się na opiece nad chorym, ale również może wykonywać pewne zadania, dostępne do tej pory tylko pielęgniarkom bądź lekarzom, na przykład pobierać krew, podawać leki w formie iniekcji podskórnej, czy przeprowadzać ćwiczenia fizjoterapeutyczne.

Ponieważ nauka w tym zawodzie trwa przez trzy semestry, przyszli opiekunowie nie muszą czekać do naboru jesiennego, ale mogą zacząć zajęcia już w lutym.

To dobra opcja dla wszystkich, którzy skończyli już szkołę średnią, ale nie byli jeszcze do końca przekonani jaki zawód chcieliby wykonywać. Także dla tych, którzy nie mieli szczęścia w rekrutacji na uczelnie medyczne.

– W naszej szkole nauka w zawodzie opiekuna medycznego będzie się odbywać w trybie stacjonarnym, przez trzy popołudnia w tygodniu. To dobra opcja dla wszystkich, którzy pracują – mówi Irena Szkólnik, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni – Warto podkreślić, że nauka jest bezpłatna, a sama placówka gwarantuje słuchaczom doskonale wyposażone pracownie.

Rekrutacja do klasy opiekuna medycznego właśnie się rozpoczęła, szczegóły można znaleźć na stronie WZSP.

Dodajmy, że Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Gdyni przy ul. Żeromskiego 31 uczy także w zawodach m.in. terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna czy technik masażysta. Nauka odbywa się w systemie stacjonarnym i zaocznym oraz jest bezpłatna.

Źródło: oprac. za gdynia.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

11 stycznia 2022