Bezdomność

Gdańsk. Potrzebna ciepła odzież dla bezdomnych

Jeśli masz w domu niepotrzebną ciepłą odzież, zwłaszcza męską i w dobrym stanie, możesz ją przekazać dla osób w kryzysie bezdomności w Gdańsku. Jest potrzebna zwłaszcza osobom korzystającym ze wsparcia „autobusu SOS – pomoc”, który do końca marca będzie działał na ulicach miasta.

Tylko w grudniu ub. roku załoga autobusu w Gdańsku, wydała osobom doświadczającym bezdomności blisko 400 sztuk zimowej odzieży. Potrzebujący, którzy korzystają z mobilnego wsparcia, ze względu na przebywanie w miejscach niemieszkalnych bardzo potrzebują ubrań na zmianę. Przydadzą się zwłaszcza swetry, dresy, polary, kurtki, spodnie i szale. Najbardziej potrzebna jest odzież męska. Nieużywany już ubiór, który zalega w szafach gdańszczanek i gdańszczan, będzie na wagę zdrowia dla tych, którzy doświadczają bezdomności.

Ubrania dla osób w kryzysie bezdomności można przekazać do Pogotowia Socjalnego przy ul. Srebrniki 9 w Gdańsku, prowadzonego przez Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań” (najlepiej w dni powszednie – odbiór rzeczy możliwy od rana do wieczora). Takie wsparcie przyda się przede wszystkim osobom korzystającym z oferty „autobusu SOS”, trafi też do mieszkańców gdańskich schronisk i noclegowni. Rzeczy są m.in. dezynfekowane, przekazywane odbiorcom z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

Środki na działanie mobilnego wsparcia w 2022 roku w Gdańsku, zabezpieczył MOPR. Na zlecenie Ośrodka zadanie realizuje TWP „Przystań”. Pojazdu użycza spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Źródło: oprac. za gdansk.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

17 stycznia 2022