Video

Gdańsk. Finał akcji „Każdy może pomóc”

W sobotę, 10 grudnia, św. Mikołaj miał mnóstwo pracy. Gwiazdkowymi upominkami obdarował aż 700 gdańskich dzieci. To prezenty od darczyńców akcji „Każdy może pomóc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

– Jest taki czas, jedyny w roku, gdy patrzymy na siebie z większą czułością, gdy otwieramy swoje serca, dzielimy się tym, co mamy – mówi Agnieszka Chomiuk, p.o. dyrektorki gdańskiego MOPR. – Jestem wdzięczna każdemu Darczyńcy i każdej Darczyni, którzy włączyli się w akcję „Każdy może pomóc”. Wasza szczodrość jest wzruszająca i zachwycająca. Pamiętajmy, że zawsze jest dobry czas na pomaganie i naprawdę każdy może pomóc.

Dystrybucja upominków do mieszkań dzieci trwała cały dzień. W różnych działaniach organizacyjnych dotyczących akcji wsparcia udzieliły: Polsat Plus Arena Gdańsk, firma kurierska DPD Polska, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje, Gdański Teatr Szekspirowski oraz hotel Hampton by Hilton Gdańsk Old Town.

Organizatorzy dziękują partnerom i darczyńcom akcji poprzez przygotowany specjalnie dla nich świąteczny teledysk.

Na czym polega akcja “Każdy może pomóc”?

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, który doskonale znają swoich najmłodszych podopiecznych, przygotowują listy zawierające między innymi informację o imieniu, wieku, płci, zainteresowaniach i marzeniach dzieci. Na podstawie tych listów powstają prezenty od darczyńców akcji “Każdy może pomóc”. Mikołaj – darczyńca nigdy nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. W tym roku, podczas XI edycji akcji, takich listów było 700.

Źródło: oprac. za gdansk.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

10 grudnia 2022