Przemoc domowa

Garwolin. Bieg po #KilometryPoMocy

W niedzielę 20 czerwca odbył się bieg stacjonarny „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. W tym roku wyjątkowo w nowej lokalizacji, na 10-kilometrowej trasie Leśnej Ścieżki Przyrodniczo-Kulturowej pod Garwolinem. Uczestnicy w tym szczytnym celu pokonali wspólnie ponad 1 600 kilometrów, które mają moc pomagania.

Na miejscu wszyscy otrzymali pakiety startowe, a w nich specjalne przypinki „Powiedz STOP Przemocy”, z których dochód został przeznaczony na rzecz Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Bieg wsparli także patroni honorowi wydarzenia – burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

W trakcie biegu stacjonarnego nie było łatwo! Temperatura przekraczała 30 stopni, ale uczestnicy dali radę, bo wiedzieli, że #KilometryPoMocy mają wielką moc.

– Siła, energia i zaangażowanie uczestników jest godne podziwu, dlatego serdecznie dziękuję biegaczom za wzięcie udziału w biegu. Zachęcam także każdego do dołożenia swoich kilometrów do wspólnego celu. Wiemy, że upały i okres pandemii nie sprzyjają aktywnościom fizycznym, dlatego przedłużamy nasze wyzwania do końca lipca. Wierzymy, że razem pokonamy wszystkie trudności! – mówi Karol Ereminowicz, uczestnik biegu, dyrektor finansowy Avon Operations Polska.

Zwycięzcą tegorocznej edycji biegu został Andrzej Starżyński, który ukończył bieg w czasie 33 minut i 2 sekund. W tych niezwykle trudnych warunkach świetnie radziły sobie kobiety. Wśród pań triumfowała Monika Kaczmarek, która ukończyła bieg z czasem 36:47. W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego na podium stanęli także: Robert Swiecak i Robert Makulec oraz Iwona Oleksiak i Agata Szaniawska.

Organizatorami wydarzenia są Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Avon od lat skupia się na walce z przemocą domową i stale porusza ten temat w specjalnej kampanii informacyjno-edukacyjnej na całym świecie. Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” jest kolejnym głosem sprzeciwu wobec tego problemu. Za jego pomocą każdego roku firma angażuje kolejne osoby w przerwanie milczenia i pomoc osobom mierzącym się z przemocą.

źródło: oprac. za wirtualnyGarwolin.pl