Aktualia

FREENOW wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

W ostatnich tygodniach silne wstrząsy wtórne siały spustoszenie w licznych miastach i wioskach na pograniczu turecko-syryjskim. Według szacunków fatalne trzęsienie ziemi z 6 lutego 2023 roku i jego następstwa pochłonęły ponad 50 000 ofiar. Więcej niż sto tysięcy budynków uważa się za całkowicie zniszczone, a ponad milion osób w sumie zostało dotkniętych przez wydarzenia w regionie. FREENOW nie pozostaje obojętna wobec zaistniałej tragedii, tym bardziej, że kierowcy współpracujący z superaplikacją w Europie pochodzą z całego świata, między innymi z Turcji.

Aby wesprzeć liczne działania pomocowe na miejscu, FREENOW rozszerzyła swoją funkcję przekazania datku w aplikacji, która została uruchomiona w marcu 2022 roku w celu wsparcia Ukrainy. Funkcja ta umożliwia pasażerom z całej Europy zaokrąglenie wartości ich przejazdu w górę do pełnej kwoty, aby przekazać darowiznę za pośrednictwem aplikacji w szybki i łatwy sposób, mogąc pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Dzięki wsparciu pasażerów FREENOW przekazała już ponad 2 miliony euro Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża (MKCK) do wykorzystania na pomoc dla Ukrainy. Od tej pory wszystkie środki zebrane dzięki funkcji przekazania datku będą przekazywane zarówno na dalsze wsparcie Ukrainy, a także na obszary kryzysowe w Turcji i Syrii. MKCK zadba o to, aby  pomoc dotarła  tam, gdzie jest najpilniej potrzebna.

Działania FREENOW to kontynuacja akcji pomocowej zapoczątkowanej przez jego udziałowców: Mercedes-Benz Mobility przekazał na początku tego miesiąca 1 mln euro organizacjom pomocowym w odpowiedzi na tragiczne wydarzenia w Turcji i Syrii, a BMW wsparło finansowo swojego wieloletniego partnera UNICEF. Pomoc organizacjom pozarządowym jest stałym elementem działań FREENOW, które w ostatnich latach mogło wesprzeć kilka z nich, m.in. Fundację Martyny Wojciechowskiej.

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREENOW w Polsce mówi: „Wszystkich nas głęboko poruszyły ostatnie wydarzenia na pograniczu Turcji i Syrii. Skala zniszczeń jest tak ogromna, że każda forma wsparcia jest ważna. Posiadając wielomilionowe grono użytkowników chcemy jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości. Poniekąd czujemy, że jest to nasz obowiązek. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą funkcję przekazania datku, by w taki sposób okazać naszą solidarność z ludźmi z terenów dotkniętych kataklizmem.

Źródło informacji i zdjęcia: Newseria.

1 marca 2023