Detoks alkoholowy – czyli jak rozpocząć nowe życie?
Uzależnienia

Detoks alkoholowy – czyli jak rozpocząć nowe życie?

O zgubnych skutkach nadmiernego spożywania alkoholu powiedziano już wiele, przeprowadzono niezliczone akcje społeczne, a osoby, które wyszły z nałogu przestrzegają przed nim innych. Mimo to wciąż nowe osoby zgłaszają się do profesjonalnych klinik w poszukiwaniu pomocy.

Wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że przyznanie się przed samym sobą do problemu z alkoholem jest pierwszym krokiem ku rozwiązania go. Jednakże sami nie będziemy w stanie tego uczynić, gdyż podczas uzależnienia nie liczy się już tylko i wyłącznie nasza silna wola. Odtrucie alkoholowe to nie tylko terapia psychologiczna, ale również farmakologiczna.

Nim rozpocznie się odtruwanie alkoholowe, profesjonalna klinika przeprowadzi dokładne badania pacjenta wraz ze szczegółowym wywiadem. Leczenie musi przebiegać nie tylko skutecznie, ale i bezpiecznie dla naszego zdrowia, a liczy się wszystko: od płci przez wiek po masę ciała czy też pozostałe choroby przewlekłe. Dopiero na tej podstawie zostanie dobrany detoks alkoholowy.

Detoks alkoholowy jest to pozbycie się z organizmu pacjenta alkoholu, a także toksyn, które odkładają się w ciele podczas spożycia. Wpływają one negatywnie na stan naszego zdrowia, w tym wyjaławiając z wielu witamin i potrzebnych związków. Odtruwanie alkoholowe wyeliminuje fizyczną chęć picia.

Należy jednak pamiętać, że nawet skutecznie przeprowadzone odtrucie alkoholowe w klinice nie wyleczy nas w pełni. Uzależnionym od alkoholu pozostaje się do końca życia, a człowiek musi stale toczyć z nim walkę. Dlatego też tak ważna jest terapia psychologiczna, którą profesjonalne kliniki również gwarantują. Zadbajmy, żeby w 100 proc. być gotowym do codzienności i wejść w nią z pewnością siebie.

źródło: itvpiaseczno.pl

5 listopada 2020