Bezrobotność

„Cała Naprzód III”. Nowy projekt gdańskiego MOPR-u

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku realizuje projekt pt. „Cała Naprzód III” dzięki, któremu można wziąć udział w bezpłatnych kursach i stażach zawodowych dostosowanych do zainteresowań i predyspozycji. W grę wchodzą m.in. kursy prawa jazdy kat. B lub C oraz liczne szkolenia np. komputerowe. Projekt potrwa do końca czerwca 2023 roku.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca osoby, które ukończyły 30 lat, do udziału w aktywizującym projekcie.

– To konkretna oferta wsparcia dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatów gdańskiego i tczewskiego – dla osób długo pozostających bez pracy np. z powodu niskich kwalifikacji oraz dla pracujących za minimalne wynagrodzenie – mówi Sylwia Ressel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest zwłaszcza do grup społecznych, dla których rynek pracy  nie ma zbyt wielu propozycji. Chodzi np. o panie 50+ oraz o osoby z niepełnosprawnością.

Największe zainteresowanie wśród uczestników projektu wzbudzają szkolenia komputerowe, graficzne oraz kursy prawa jazdy kat. B. Dostępne są również kat. C (np. prowadzenie samochodów ciężarowych) oraz kat. C+E (np. kierowanie samochodów ciężarowych z przyczepą). Co więcej, ludzie chętnie sięgają po szkolenia w zakresie rzemiosła oraz nauki języków. Jest również wiele innych możliwości.

– Uczestniczki projektu uczą się np. fryzjerstwa, wizażu i florystyki – opowiada Sylwia Ressel – W ofercie jest też np. kurs hotelarski i szkolenia w zakresie zarządzania projektami. Wszystkie propozycje są bezpłatne. Ich dobór i zakres jest spersonalizowany, zgodny m.in. z możliwościami, predyspozycjami i zainteresowaniami osób w projekcie. Merytorycznego wsparcia udzielają uczestniczkom i uczestnikom m.in. doradca zawodowy i pośrednik pracy.

MOPR podaje, że osoby zainteresowane aktywizacyjną ofertą proszone są o kontakt w dni powszednie pod numerem 58 347 82 99 lub 502 986 387 (biuro projektu).

***

„Cała Naprzód III” realizowana jest przez gdański MOPR w partnerstwie z gminami Pszczółki i Suchy Dąb. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Wartość realizacji to ponad 2 mln. zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 1,9 mln zł.

Źródło: oprac. za dziennikbaltycki.pl. Zdjęcie ilustracyjne. Shutterstock.

17 sierpnia 2022