Bezrobotność

Bydgoszcz. “Klucz do lepszego życia” dla bezrobotnych kobiet 50 plus

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy prowadzi nabór do programu „Klucz do lepszego życia” dla kobiet powyżej 50 roku życia. Chodzi o panie, które straciły pracę i nie mogą znaleźć nowej.

Zadaniem projektu jest ponowne włączenie pań na rynek pracy za pomocą różnych szkoleń, warsztatów, spotkań z doradcą zawodowym, kursów podnoszenia kompetencji społecznych, prezentacji wizerunku. Specjaliści pomogą uczestniczkom być jeszcze bardziej atrakcyjne na rynku pracy. Będą między innymi warsztaty z kreowania wizerunku i spotkania z doradcą zawodowym.

Na uczestniczki czekają dodatkowe profity. Za udział w projekcie panie będą miały wypłacane stypendium stażowe. Wysokość wynagrodzenia będzie zależała od aktywności tych pań na zajęciach. Jeśli będzie aktywność w wysokości 100 procent, to wynagrodzenie będzie wynosiło do 1400 złotych. Panie będą też objęte ubezpieczeniem NNW, będą im również zwracane koszty dojazdu na zajęcia projektowe.

W ramach projektu zaplanowano aktywizację społeczną, obejmującą:

  • warsztaty motywacyjno-integracyjne;
  • trening umiejętności i kompetencji społecznych;
  • poradnictwo psychologiczne;

Nabór ruszył – MOPS czeka na zgłoszenia. Szczegóły na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.

Źródło: oprac. za Radiem Eska. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

10 września 2021