News, Niepełnosprawność

Bon turystyczny przedłużony do 30 września 2022 r.

Bon Turystyczny stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Świadczenie w formie bonu jest przyznawane na każde dziecko do 18 roku życia, w tym dzieci niepełnosprawne. 

Bon turystyczny właśnie został przedłużony do 30 września 2022 roku! Nie zmienia się wartość bonu. Jest on przyznawany na każde dziecko do 18 roku życia w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. W niej, jako forma wsparcia finansowego polskich rodzin w związku z trudną sytuacja gospodarczą wywołaną pandemią Covid-19, uwzględniono wydłużenie ważności bonu turystycznego do końca września 2022 roku.

Za pomocą bonu możma płacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym na terenie Polski. Bon jest ważny do 30 września 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Bon możesz aktywować na PUE ZUS w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami), po podaniu danych kontaktowych:

  • adres e-mail
  • numer telefonu komórkowego.
  • oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł w przypadku, jeśli dziecko ma niepełnosprawność.

Na stronie Polskiej Organizacji Turystyki (POT) znajduje się wyszukiwarka podmiotów, które akceptują płatność bonami turystycznymi. W popularnych serwisach turystycznych i bazach noclegowych zazwyczaj przy każdym podmiocie znajduje się informacja, czy w danym obiekcie można zrealizować bon.

Źródło: oprac. za strefabiznesu.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay.

24 grudnia 2021