Bezdomność, Video

Bełchatów. Akcja „Wymiana ciepła”

Niskie temperatury mogą być niezwykle groźne dla zdrowia i życia osób np. bezdomnych. Miasto postanowiło pomóc takim osobom, organizują kolejny raz akcję społeczną pn. „Wymiany ciepła”.

Akcja jest niezwykle prosta jednak wspaniała w swej prostocie. W dwóch punktach Bełchatowa umieszczono wieszaki, na których mieszkańcy mogą zostawiać niepotrzebne ciepłe ubrania – kurtki, szaliki, czapki czy rękawiczki. Osoby zaś, które potrzebują zimowych ciuchów, mogą bez skrępowania wziąć tak pozostawione rzeczy – wystarczy po prostu zdjąć je z wieszaka.

Dodajmy, że można zostawiać tam ubrania nie tylko dla dorosłych, dziecięce ubrania, jeśli są w dobrym stanie, również można zostawić.

Odzież można zostawić w punkcie „Wymiany ciepła” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Staszica 18 (punkt jest „czynny’ 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu), w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00) – pozostawione ubrania pracownicy PEC-u zawożą do Punktu przy MOPS-ie.

Celem akcji” Wymiany ciepła” jest pomoc osobom potrzebujących w trudnych, zimowych warunkach. Do Polski pomysł wymiany odzieży przywędrował z Budapesztu. W Bełchatowie od kilku lat akcję organizuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Źródło: oprac. za lokalna.news. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

12 grudnia 2021