Bez kategorii

Augustów. Niepełnosprawni będą mogli bezpiecznie wykąpać się w jeziorze

Na plaży POSTiW zostanie zamontowany specjalny podjazd dla wózków inwalidzkich. Inwestycja będzie gotowa jeszcze podczas tegorocznych wakacji.

Będzie to drewniana kładka prowadząca od bulwarów do pomostu na plaży POSTiW, ze zjazdem do wody. Umożliwi to osobie niepełnosprawnej bezpieczne wjechanie do wody po utwardzonym podłożu. Zostanie to wykonane ze specjalnych ryflowanych desek, by zapewnić przyczepność dla wózka. Będzie to pierwszy taki obiekt w mieście. Kładka jest częścią programu Augustów bez barier. Ma kosztować 50 tysięcy złotych.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz:

– Robimy to, by Augustów był bardziej dostępny dla niepełnosprawnych. Na wszystkich miejskich przejściach dla pieszych usunęliśmy już uciążliwe krawężniki. Są tam łagodne zejścia oraz płytki z wypustkami. Prowadzimy wiele innych działań, między innymi wypożyczalnię sprzętu dla takich osób. Pracujemy właśnie nad tym, by otwierać kolejne przestrzenie, które teraz są zamknięte dla poruszających się na wózkach inwalidzkich. Oni są wśród nas i ważne jest, aby również mogli komfortowo korzystać z całej infrastruktury. Dotyczy to zarówno mieszkańców, jak i turystów.

źródło: oprac. za Radiem Białystok

12 lipca 2021