215 kilogramów groszy dla niepełnosprawnych kibiców Górnika Zabrze 
Niepełnosprawność

215 kilogramów groszy dla niepełnosprawnych kibiców Górnika Zabrze 

Stowarzyszenie Mocno Społeczni zakończyło akcję „Góra Grosza”. Uzbierano 215 kilogramów groszy, a zebrana kwota zostanie przekazana na cel charytatywny. Akcja „Góra Grosza” organizowana była przez Stowarzyszenie Mocno Społeczni w celu wsparcia funkcjonowania Klubu Kibiców Niepełnosprawnych KKN Górnik Zabrze. Zbierano monety w nominałach od 1 do 50 groszy.

Akcja wystartowała 22 marca. Przyłączyły się do niej liczne grupy kibiców piłki nożnej z Zabrza, Katowic i Rudy Śląskiej. Monety zbierano również poprzez pojemniki, które rozstawione były w kilku lokalach na terenie miasta, m.in. w sklepach, kawiarni i restauracji.

30 kwietnia stowarzyszenie zakończyło zbieranie groszy. Zostaną one odebrane od członków stowarzyszenia przez bank, a następnie uzbierana kwota zostanie przekazana Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych KKN Górnik Zabrze.

To nie pierwsza akcja stowarzyszenia Mocno Społeczni, mimo że istnieje dopiero od połowy 2020 roku. Już wielokrotnie pomagali zabrzanom w trudnej sytuacji życiowej, wspierali schronisko dla bezdomnych zwierząt i seniorów. W lutym tego roku, a dokładniej w Tłusty Czwartek, jego członkowie przekazali słodkości takie jak pączki, faworki i ciasta najbardziej potrzebującym zabrzanom poprzez jadłodajnie, przytulisko i noclegownie w naszym mieście. Dodatkowo rozdawali również wypieki przechodniom na Placu Wolności.

źródło: Zabrze.com.pl

11 maja 2021