Bezdomność

Opole. Dobra zabawa dla podopiecznych Domów Nadziei

Za nami VI Światowy Dzień Ubogich. W auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego na rzecz potrzebujących wystąpili Anna Maria Mbayo oraz zespół Dżem. Nie zabrakło także licytacji koszulki Roberta Lewandowskiego z autografem oraz koszulki SSC Napoli z podpisami wszystkich zawodników zespołu. Zlicytowane zostały także rękawice bokserskie z autografem Witalija Kliczki.

– To bardzo ważne, abyśmy mieli otwarte serca i pokazali, czym jest dom, tym, którzy tego domu pragną – mówił ze sceny biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała. – Dom to mama i tata, to miłość, to nie tylko budynek. Dom to uczucie i miejsce wyjątkowe. A są wśród nas ludzie bez tego wszystkiego, czyli bez domu.
– Proponuje za koszulkę wyjściowo tysiąc złotych i rozpoczynamy licytację. Koszulka została sprzedana za 6 tysięcy sto złotych pani Oli – wykrzyczał prowadzący koncert.

W trakcie koncertu zespół Dżem zaśpiewał swoje sztandarowe przeboje oraz kilka nowych kompozycji. Podczas licytacji zebrano ponad 20 tysięcy złotych. Dodajmy, że każda złotówka z biletów-cegiełek i licytacji przeznaczona została na podopiecznych Domów Nadziei w Opolu i Dylakach.

Źródło informacji i zdjęcia: doxa.fm.

15 listopada 2022