News

„Z garażu X” – projekt, z którym koniecznie musisz się zapoznać!

Jesteś zagorzałym petrolhead’em, który śledzi najpopularniejsze seriale motoryzacyjne z USA? Kręci Cię adrenalina i żyjesz motorsportem? Zżera Cię ciekawość, jak przebiega budowanie superszybkich i niesamowitych aut od zera? A może nowością dla Ciebie będzie fakt, że motorsport to dyscyplina, w której sukcesy mogą osiągać także osoby z niepełnosprawnościami?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że „YouTube’owy kanał motoryzacyjny „Z garażu X” to projekt, z którym koniecznie musisz się zapoznać!

X jak świat ekstremalnych sportów motorowych

„Z Garażu X” to nowy kanał na YouTube, prowadzony przez dwóch czarujących prowadzących – The Sebo i Maneya. Pod tajemniczymi pseudonimami kryją się utytułowani kierowcy rajdowi i wyścigowi – Sebastian Luty i Maciej Manejkowski, którzy są częścią projektu Avalon Extreme Racing. Projekt na co dzień pokazuje, że „prawdziwy sport jest jeden” i osoby z niepełnosprawnościami osiągają sukces w sportach ekstremalnych z powodzeniem rywalizując obok sportowców w pełni sprawnych. Z Garażu X to przestrzeń dla pasjonatów motorsportu, wyścigów samochodowych, rajdów, budowania superszybkich i niesamowitych aut .

„Dzielimy się w nim naszą pasją i wszystkim, co związane z Avalon Extreme Racing. Humor, lifestyle teamu motosportowego, przygody, podróże i duża dawka wiedzy – tego możecie spodziewać się w każdym odcinku. To także pozycja dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak Sebastian oraz ambasadorzy Fundacji Avalon przełamują bariery niepełnosprawności w motorsporcie. A to wszystko dostaniecie podane w formie, żartów i scen wykraczających poza świat motorsportu! Zapraszamy do oglądania nowych odcinków, co 2 tygodnie – w środy o 16:00!”  – Maciej Manejkowski, utytułowany kierowca rajdowy i koordynator w Garażu X.

Garaż, czyli świat motorsportu od kuchni

„Z Garażu X” w 80 proc. realizowany jest w Garażu w Jawczycach, ale znajdą się też fragmenty wszystkich nagranych przez lata materiałów filmowych pokazujących codzienność projektu Avalon Extreme Racing. Wśród nich również zagraniczne wyjazdy na najsłynniejsze tory wyścigowe na świecie. W tej chwili na kanale pojawiła się seria, w której The Sebo i Maney podsumowują sezon startowy 2021 – wszystkie swoje motorsportowe sukcesy i porażki, które odnieśli w minionym sezonie. Już teraz dostępne są odcinki, z których i jak „Maney wbija się na pudło autem słabszym o 150 KM niż można dowiedzieć się, jak „Sebastian Luty chciał złamać regulamin toru Monza, a złamała nas półoś na torze Imola!”

konkurencja”. W przyszłości pojawią się również kolejne, z których oglądający będą mogli dowiedzieć się o technice jazdy w sportach motorowych, czy szczegółowej budowie auta rajdowego i wyścigowego od strony technicznej. Będą mieć też możliwość zobaczyć zza kulis budowę najnowszego nabytku ekipy Avalon Extreme Racing -– ponad 500 konnego Hyundai i20v3 Proto – auta, które zdobywać ma złote medale wraz z Sebastianem Luty i Maciejem Manejkowskim w sezonie 2023. Już teraz koniecznie zasubskrybujcie kanał ” Z garażu X”!

Już niedługo…

Ekipa Avalon Extreme Racing rozpoczęła także pracę nad wyjątkowym formatem telewizyjnym w ramówce Motowizji – to jeden z najpopularniejszych kanałów motoryzacyjnych w Polsce. Serial będzie prezentował szczegółową wiedzą techniczną. Po jego obejrzeniu, każdy mechanik samochodowy w Polsce zapragnie zbudować swoją własną rajdówkę. Serial Z Garażu X jest w początkowym etapie przygotowań, ale robocze wersje trzech odcinków telewizyjnych są już gotowe! Jest na co czekać, dlatego na razie ekipa nie zdradza więcej szczegółów!

***

Sebastian Luty – uznany kierowca wyścigowy specjalizujący się w formule Time Attack, a przy tym prawdopodobnie jedyny na świecie, sparaliżowany w 95% kierowca wyścigowy, prowadzący samochód przy pomocy 2 joysticków. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Avalon, wspierającej osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Pomysłodawca projektu Avalon Extreme. Kierowca i szef wszystkich szefów w Avalon Extreme Racing. Utytułowany „Człowiek bez barier”, miłośnik sportów extremalnych. Jest najlepszym przykładem tego, że determinacja i pasja mogą przynieść niesamowite rezultaty – wystarczy zacząć!

Maciej Manejkowski – licencjonowany kierowca wyścigowy. Ambasador, konstruktor, główny mechanik, II kierowca i pilot w Avalon Extreme Racing. Drugi v-ce Mistrz Polski w wyścigach Rallycross 2019, Pierwszy v-ce Mistrz Polski w wyścigach Rallycross 2020. Zdobywca ponad setki podiów w różnych dyscyplinach Motorsportu. Człowiek z wielką pasją i ogromną wiedzą.

Fundacja Avalon to jedna z największych polskich organizacji społecznych wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Działająca od 2006 roku, a od 2009 roku będąca organizacją pożytku publicznego, Fundacja umożliwia wsparcia finansowe swoich podopiecznych (prawie 12 500 osób z całej Polski), a także realizuje szereg projektów mających na celu aktywizację społeczną i zmianę postrzegania niepełnosprawności.

Avalon Extreme to projekt, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych uprawianych przez osoby z niepełnosprawnościami. Pokazując OzN jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Niepełnosprawność nie jest słabością! Często używane potocznie określenie “niepełnosprawni” Fundacja zastępuje słowem EXTRAsprawni udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych i barier nie do pokonania. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami, prowadzi drużyny sportowe oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

Więcej informacji

Źródło: Newseria. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

 

fundacja Avalon, Avalon EXTREME. projekt Z garażu X,

15 września 2022