Niepełnosprawność

Bogatynia. XVII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

W czwartek, 9 listopada 2023 r., w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się XVII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

W przeglądzie udział wzięły osoby niepełnosprawne z domów opieki, ośrodków pomocy społecznej, szkół z oddziałami integracyjnymi i pracowni artystycznych oraz osoby niezrzeszone. Dyrektor BOK Marcin Woroniecki serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, przedstawił program imprezy i zaprosił na scenę patrona honorowego imprezy Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, który oficjalnie otworzył przegląd.

Widzowie obejrzeli 17 występów artystycznych: przedstawienia teatralne, prezentacje taneczne, prezentacje wokalne, instrumentalne i wokalno-instrumentalne solistów i zespołów. Z rąk burmistrza uczestnicy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz upominki, natomiast placówki otrzymały paczki z materiałami do organizacji warsztatów integracyjnych i plastycznych.

Po występach festiwalowych przyszedł czas na tegoroczną niespodziankę, którą był występ zespołu dziecięcego „Małe TGD”. Po muzycznych emocjach wszyscy udali się do galerii stopART, gdzie prezentowana była wystawa twórczości osób z niepełnosprawnościami. Zaprezentowani oryginalne prace plastyczne, ceramiczne, fotograficzne, robótki ręczne i rzeźby. Prace artystów można podziwiać w naszej galerii do końca listopada w godzinach otwarcia Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Źródło informacji i zdjęcia: bogatynia.pl. 

14 listopada 2023